Krásný den.

Úředně Dominika, srdcem a lidmi jsem Ofélie a narodila jsem se 1996 v Praze.

Ráda si tvořím už od té doby, co jsem se naučila jakž takž držet v ruce tužku, ale posledních několik let intenzivněji a s cílem. Zvláště pak ty poslední, které jsem strávila na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.

Byť jsem se na střední uměleckou školu dostala, bylo pro mě v tom věku přednější pochopit svět komplexně a ne jen očima umělce, takže jsem zůstala na osmiletém gymnáziu Elišky Krásnohorské v Praze. Všeobecný přehled je pro mě stále velmi důležitý a (samo)studium přírodních věd, před kterými jsem dala přednost umění, mě pořád nesmírně láká.

Nejvíce ve svém uměleckém rozvoji děkuji panu Martinu Stanovskému, mému „mistru“ a člověku, který mi otevřel mysl a naučil mě, jak se dívat a mým rodičům, kteří mi dali obrovskou svobodu a tím mě dovedli k samostatnému myšlení a potřebě rozumět všemu, co se se mnou děje.

Vystudovala jsem Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni na Západočeské univerzitě, kde jsem začala v ateliéru Komiksu a dětské ilustrace u Doc. MA Barbary Šalamounové a pokračovala v ateliéru Mediální ilustrace ak.mal. Renáty Fučíkové.

Funguji jako copywriterka a ilustrátorka na volné noze a mým profesním dítětem je projekt Oféliino Ticho. 

 

VÝTVARNĚ TVOŘÍM pořád a ráda sdílím svoje nadšení s ostatními a výtvory předávám dál. Ráda přemýšlím o smyslu věcí, tudíž si ve svých ilustracích často hraji s dogmaty, převracím realitu a ráda zkoumám věci z více stran. Celý život je o hledání pravd a nacházení těch, které nejlépe fungují na náš vlastní životní příběh.

FOTOGRAFUJI pro své potěšení, někdy na požádání. Poté, co na mě dolehla digitální krize jsem přešla k analogovým fotoaparátům a u nich už zůstala. Staré fotky jsou tedy foceny na Canon 40D a objektivy Sigma AF 18-70mm, historický Pancolar 1.8/50 mm a Porst 2.8/35 mm. Ty od roku 2015 převážně na Yashicu electro 35 s objektivem Yashinon DX 1.7/45mm a na Olympus Mju II.

Jinak je mou láskou POHYB a neustále mě fascinuje, co vše naše tělo dokáže, pokud se o něj správně staráme. Miluji běh v přírodě, vysokohorskou turistiku, jógu, posilování vlastním tělem a gymnastiku.

Také moc ráda čtu (hlavně klasickou literaturu, jako je Oscar Wilde, A. P. Čechov nebo Kafka a miluji poezii – Nerudu, Skácela, Hraběte, nebo Seiferta) a cestuji. Proto se učím cizím jazykům (mluvím anglicky, německy, rusky a francouzsky). Pokud mě neuklidní sport, věnuji se své malé městské zahradě, pěstuji zeleninu a ovoce a pak z toho peču a vařím.

Stále se učím hlavně nadhledu a klidu od mého milého Z a čistému citu a štěstí od mých dvou červených psů Balúa a Tajfuna.

@OfeliinoTicho
@ofeliino
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Černá Pinterest Icon
Dominika Ofélie Krausová, ofeliinoticho@gmail.com
kopírování textů, ilustrací a fotografií bez souhlasu zakázáno